The smart Trick of irydotomia laserowa That Nobody is Discussing

3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie bez pisemnej zgody właściciela praw. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa, tzn. bez właściwej zgody, jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. O nas

Kliniki.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub irydotomia laserowa innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Kliniki.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Irydotomia laserowa jest zabiegiem wytworzenia otworu w obwodowej tęczówce w oku z jaskrą zamkniętego kąta. Otwór 10 tworzy "przetokę" pomiędzy komorą tylną oka, gdzie produkowana jest ciecz wodnista, a komorą przednią gdzie ta ciecz wypływa. Zabieg stosowany jest najczęściej z powodu budowy oka, jego wąskiej przestrzeni w komorze przedniej powodującej jaskrę zamkniętego kąta przesączania. Często powodem do jego wykonania jest przebyty ostry atak jaskry. Inną postacią neuropatii jaskrowej, w której wykonywana jest irydotomia jest jaskra barwnikowa.

badania genetyczne konsultacja okulistyczna korekcja powiek badanie OCT plastyka powiek górnych usunięcie nieprawidłowo rosnących rzęs soczewka terapeutyczna Laserowa Korekcja Wzroku ( konsultacja) Badanie wzroku u dorosłych Konsultacja okulistyczna z doborem soczewek kontaktowych Warszawa Jak działają wyniki wyszukiwania

Istnieją także inne metody leczenia jaskry z zamkniętym kątem przesączania. Chociaż irydotomia laserowa jest podstawową i najlepszą techniką, w niektórych przypadkach wskazane jest wykorzystanie innych zabiegów.

Do leczenia jaskry laserem nie musisz się szczególnie przygotowywać. Najważniejszym elementem jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz dokładnie wyjaśni Ci, na czym polega zabieg, jakie będą jego efekty i ewentualne powikłania. Oceni także, czy nie masz przeciwwskazań do wykonania irydotomii oka. Wśród nich wyróżniamy:

Chory po przeprowadzeniu irydotomii laserowej pozostaje przez pewien czas w poradni okulistycznej, by lekarz wykonujący zabieg mógł wstępnie ocenić jego skuteczność, ogólny stan pacjenta i ciśnienie wewnątrzgałkowe w operowanym oku. Kontrole takie powtarza się najczęściej po jednym i po trzech dniach, by ocenić ostateczny rezultat leczniczy wykonanej procedury.

W zależności od przypadku do wykonania irydotomii potrzeba od kilku, kilkunastu do nawet kilkudziesięciu „strzałów”. W nielicznych przypadkach zabieg dzieli się na dwie fazy.

Specjaliści okulistyki z Centrum Medycznego Evita w Krakowie zajmują się wykonywaniem zabiegów laserowych w leczeniu jaskry. Rozwój choroby, jaką jest jaskra, wiąże się z uszkodzeniem nerwu wzrokowego wskutek wzmożonego ciśnienia wewnątrzgałkowego. Istnieje wiele przyczyn powstawania jaskry, jedną z nich jest ta związana z ograniczeniem przepływu substancji (cieczy wodnistej) wypełniającej przednią komorę oka.

Jedną z dostępnych możliwości udrożnienia drogi przepływu dla wspomnianego płynu jest zabieg irydektomii. Nazwa procedury wywodzi się od greckich słów '

Umożliwia to jednoczesne uwidocznienie struktury tęczówki jak i kierowanie promieni laserowych w miejsce, w którym należy wykonać otwór. Wtedy następuje wyzwolenie obu promieni laserowych („strzał”), które spotykając się w jednym miejscu powodują zniszczenie tkanki i powstanie otworu.

Irydotomia laserowa może być wykonana bezpłatnie, w zakresie świadczeń NFZ. Dotyczy to osób ubezpieczonych, które otrzymały skierowanie od specjalisty. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że wymaga to wówczas oczekiwania w kolejce na zabieg.

Kolejną metodą jest wymiana soczewki. Może ona zostać wykonana zanim dojdzie do zrośnięcia szczeliny kąta na ponad połowie jej obwodu. Taki zabieg na jaskrę stosujemy zwykle, gdy posiadasz zbyt dużą soczewkę własną. Często także ma ona już cechy mniej lub bardziej zaawansowanej zaćmy. Zabieg polega na wszczepieniu soczewki sztucznej w miejsce własnej. Dzięki temu dochodzi do poszerzenia obszaru pomiędzy tęczówką a rogówką.

Choć zabieg irydotomii jest bardzo skuteczny i bezpieczny, zawsze istnieje ryzyko pojawienia się pewnych powikłań. Do najczęstszych objawów ubocznych należy krwawienie z tęczówki. Stosunkowo często dochodzi również do stanów zapalnych oka, które mogą przyczyniać się do powstania zrostów tylnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *